fbpx

Pembe Kuvars Taşı Nedir?

Gül kuvars veya aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars; kalbi yatıştırıp sakinleştiren, bulunduğu ortama sevgi, mutluluk ve huzur yayan özel bir kristaldir.

Pembe Kuvarsın Anlamı Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Soluk pembe rengiyle tarih boyunca romantizmin ve sevginin simgesi olan kristal, antik çağlardan günümüze takı ve süslemelerde yoğun olarak kullanılmıştır.

Pembe Kuvars özeliklleri

Pembe Kuvars Taşı Nerelerde Bulunur?

Pembe kuvars, kuvars ailesinin en yaygın bulunan üyelerinden biridir ve en çok Hindistan, Japonya, Güney Afrika bölgelerinden çıkarılır.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir?

Pembe kuvars taşı, güçlü enerjisiyle aşk ve sevgiyi temsil eder. Affetme, romantizm, aşk ve öz sevgi konularında güçlü titreşimler yayar.

  • Kristali taşıyan kişiyi duygusal anlamda şifalandırır, travma veya negatif düşüncelerin oluşturmuş olduğu duygusal duvarları yıkmaya yardımcı olur.
  • Yaydığı titreşimlerle olumsuz düşünceleri temizler, sevgi ve aşka yer açar.
  • Yalnızca başkalarını değil kendinizi de sevmenize yardımcı olur.
  • Yalnızca başkalarını değil kendinizi de affetmenizi sağlar.

Pembe Kuvarsın Vücuda ve Cilde Etkisi

Fiziksel olarak baktığımızda, evimizin bir köşesinde bulundurduğumuz pembe kuvars, ortamın stres seviyesini azaltmaya ve dengeyi sağlamaya yardımcı olur. Antik Mısır medeniyetinde pembe kuvars kristalinin yaşlanmayı geciktirdiğine inanılırdı. Bu inanç günümüzde de devam etmektedir. Cilt bakımınızda kullanacağınız pembe kuvars taşından bir roller veya masaj aleti; cildinizi temizlemeye, ışıltı vermeye ve genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

pembe kuvars faydaları 1

Pembe Kuvars Hangi Çakra ile İlişkilidir?

Pembe kuvars, kalp çakrasıyla ilişkilidir. Kalbinizin üzerine, doğrudan cildinize temas ederek tuttuğunuz pembe kuvars kristali kalp çakrayı aktive eder. Bu kristal, titreşimleriyle ciddi duygusal dönüşümleri destekleyen muhteşem bir araçtır. Geçmiş travmaların bıraktığı olumsuz düşünce ve duyguları hafifleterek kişiyi önce öz sevgiye, sonra aşka açar.

Pembe Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Kristallerin kullanılmadan önce ve düzenli aralıklarla temizlenmesi önerilir. Böylece taşın enerjisini temizleyebilirsiniz. Pembe kuvars taşını temizlemek için dört yöntem vardır:

  • Kristalinizi toprağa gömüp bir gece boyunca bekleterek arındırabilirsiniz.
  • Kristalinizi bir tütsü yardımıyla arındırabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Yıkanır mı?

Pembe kuvars taşı yapısı gereği yıkanarak arındırılabilir. Yalnız her taşın sertlik derecesi farklı olduğu için dikkat edilmelidir.

Pembe Kuvars Takıları Nasıl Arındırabiliriz?

Pembe kuvars kristalinden yapılan kolye, bileklik, yüzük vb. takılarınızı tütsüleyerek arındırabilirsiniz. Aldığınız takıyı takmadan önce muhakkak arındırmalısınız.

Pembe Kuvars Taşı Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Doğal taşlar ile vücuttaki hastalıklara şifa arama yöntemi Antik Mısır, Yunan ve Roma dönemine kadar uzanır. Kristal terapi de, kristallerin yaydığı titreşimlerle vücuttaki ağrı, rahatsızlık ve hastalık gibi noktalara şifa arayan bir terapi yöntemidir.

Pembe kuvars yaydığı titreşimlerle kaygıyı gidermeye yardımcı olurken doğal bir ağrı kesici görevi görür. Bu kristal kişinin yorgunluk, halsizlik gibi şikayetlerini azaltırken merkezi sinir sistemini güçlendirir ve vertigo hastalığının etkilerini azaltır.

Pembe Kuvars Taşı Baş Ağrısını Geçirmek İçin Nasıl Kullanılır?

Doğal taşların şifasıyla baş ağrınızı dindirmek için birkaç farklı yöntem vardır:

  • Öncelikle derin bir nefes alarak vücudunuzu gevşetin, ardından rahat bir şekilde uzanın. Alnınızın ortasına, başınızın etrafına veya yastığın altına pembe kuvars kristalini yerleştirerek yaklaşık 20 dakika boyunca uzanın.
  • Bu esnada nefesinizi tutmamanız, derin nefesler almanız önemlidir.
  • Eğer masa başındaysanız veya çalışıyorsanız, pembe kuvars taşını masanızın üzerine, etrafınızda yakın durduğunuz bir yere de yerleştirebilirsiniz.
  • Baş ağrısını dindirmek için pembe kuvars kristalinden yapılan takılar da oldukça faydalıdır.

Pembe Kuvars Taşı Uyku Yapar mı?

Uykuyu desteklemesi açısından çok değerli bir kristal olan pembe kuvars, endişe ve kaygıyı azalttığı için uyku kalitesini arttırır.

Pembe Kuvars Taşı Kalbe İyi Gelir Mi?

Pembe kuvars taşı hem maddi hem manevi anlamda kalbi besleyen ve şifalandıran bir taştır. Sevgi ve aşk gibi konuların temsilinin yanı sıra, fiziksel olarak kalp çarpıntılarına ve ritim bozukluklarına iyi gelir.

Pembe Kuvars Taşı Kişiye Özgü Müdür?

Kristalleriniz size aittir, sizin enerjinizle uyumlanır. Bu yüzden kristallerinizi başklarının kullanması pek önerilmez. Pembe kuvars taşına başka biri dokunduğunda veya taktığında ardından muhakkak arındırılmalıdır.

Bir cevap yazın

Wishlist 0
Continue Shopping