fbpx

Doğal taşlar içlerinde barındırdıkları müthiş şifalı enerjilerle sahibini güzel enerjilerle donatır. Her doğal taşın enerjisi birbirinden farklı ve biriciktir. Dolayısıyla bir doğal taş alırken onun özelliklerini göz önünde bulundurmak elzemdir.

Doğal taş satın alırken en çok dikkat edilen özelliklerden biri de sahip olduğumuz burcun karakteristik yapılarıdır. Burcunuzun karakteristik özelleriklerine göre destekleyici bir doğal taş seçebilirsiniz. 

Terazi Burcu Özellikleri

Astrolojik olarak yedinci sırada gelen Terazi burcu, hava elementinin temsilcisidir. Nazik, güleryüzlü ve pozitif enerjileriyle ortama neşe katan Terazi burçları, aynı zamanda Venüs’ün yöneticiliğinde oldukları için estetik zevkleri de oldukça çarpıcıdır. Hem kadınlarında hem de erkeklerinde Venüs’ün çekiciliği yatar. Eğlenmek ve hayatın keyfini sürmek isterler. Bu, kimi zaman kısmen tembelliğe götürebilir. Kibar, iletişimi kuvvetli ve sosyal bireyler olarak iş hayatında da etkili insanlar olarak görülürler.

Terazi burcu anahtar kelimeleri arasında karasız, sosyal, adil, artistik, nazik, zarif, barışçı, cana yakın, aktif, denge arayışı içinde olan, uyumu idealize eden, romantik, saf vardır.

Terazi burcuna en uygun doğal taşlar hangileridir?

Terazi burcu taşları arasında; lapis lazuli, akik, ametist, inci ve opal vardır.

Ametist: Ametist konsantrasyon ve sezgi enerjisiyle Terazi burcu insanların dengelenmesine yardımcı olur. Kişiyi her türlü olumsuz ve negatif özelliklerden arındıracağı düşünülür.

Lapis Lazuli: Terazi burcu kişilere enerji ve güç vermesiyle ünlenen Lapis Lazuli; plan ve fikirleri geliştirmekte yardımcı olurken kişiyi genel olarak destekler.

Akik: Çeşitli renk skalasıyla farklı alanlarda destek sağlayan Akik kristalleri, Terazi burcu kişiler için etkili tılsımlardır. Siyah akik negatif enerjiye karşı korurken beyaz ve mavi akikler sağlık açısından şifalı kristallerdir.

Terazi burcu kadını için en uygun doğal taşlar hangileridir?

Terazi burcu kadını için en uygun doğal taşlar arasında lapis lazuli, inci ve opal başta gelmektedir.

Terazi burcu erkeği için en uygun doğal taşlar hangileridir?

Terazi burcu erkeği için en uygun doğal taşlar arasında opal, akik ve ametist başta gelmektedir.

Bir cevap yazın

Wishlist 0
Continue Shopping