fbpx

Obsidyen Lav Taşı Choker

275,00 475,00 

Bir diğer adı Volkan camı olarak bilinen volkanik bir cam türü olan obsidyen taşı, yüksek terapi gücüne sahip stres azaltıcı  bir taştır.
Kristal yapıda olmadığından, keskin kıyıları moleküler inceliğe ulaşabilir. Bu özelliğinden ötürü eski çağlarda ok ucu olarak kullanılmış, günümüzde ise cerrahların kullandığı neşterlerin kesici kısımlarında kullanılmaktadır.

Obsidyen’in izleri arkeolojik olarak çanak çömlek öncesi, Neolotik Dönem’de inşa edilen Göbeklitepe’ye kadar uzanmaktadır. Bu dönemdeki avcı-toplayıcı klanların hem avlanmak için hem de heykelcilik alanında obsidyeni ustalıkla işlediği yakın bir zamanda keşfedildi.
Bir insanın bilinen en eski gerçek boyutlu heykeli olarak kabul edilen Balıklıgöl Heykeli’nin gözleri obsidyen taşı kullanılarak işlenmiştir.

Polonya’da 20.000 yıl önce görülmeye başlanan değerli obsidyen aletler ise, avcı toplayıcılar tarafından Slovakya ve Türkiye’den götürülmüştür.
Game of Thrones’ta “ejderha camı” olarak bilinen obsidyenin mucizevi özelliklere sahip olduğuna inanılıyordu. Volkanik cam şeklindeki bu parlak kaya, insanlığın her zaman ilgisini çekmişti.
Duygusal bedeni geçmiş travmaların bıraktığı tortulardan arındırmak için kullanılmış, sezgileri ve yaratıcılığı güçlendirdiğine inanılmıştır.
Koruyucu, topraklayan, Şamanik şifa uygulamalarında ruhla bağlantı kurduğuna inanılan bu taş yüzyıllarca insanlığın markajından çıkmamıştır.

Elementi: Toprak

Ürün Bilgileri
Zincir Uzunluğu: 60 cm
Taş Boyutu: 25 krş

SİPARİŞİNİZ İLE BERABER PAKET İÇERİĞİ
1 Adet Boleyn Crystal Özel Tasarım Kutu
1 Adet Boleyn Crystal Özel Tasarım Kese
1 Adet Boleyn Crystal Özel Üretim Tütsü
1 Adet Kullanma Kılavuzu
Müşteri Notu kısmında belirtilmiş ise not kartı
*Her bir sipariş için tek bir kutu ile paketleme yapılmaktadır.

ÜRETİM SÜRECİ VE MATERYAL SAĞLIĞI
Tüm ürünlerimiz özel el işçiliği olup bakır üzerine 18K altın veya gümüş kaplamadır. Boleyn Ailesi olarak tasarımlarımızda bakır kullanmayı seviyoruz. Çünkü bakır, simya ilminde Venüs’ü temsil eder. Sevginin, aşkın, güzelliğin ve zarafetin gezegeni Venüs’te milyonlarca bakır yatağı bulunmaktadır. Tüm tasarımlarımızı Venüs’ün aşkıyla sizlerle buluşturmayı seviyoruz.
Doğal taşlar narindir ve doğanın ta kendisidir. Bu nedenle kimyasallarla araları iyi olmamakla beraber doğrudan parfüm, deodorant, vücut spreyi ve her türlü kozmetik ürünlerinden uzak tutulmalıdır. Ayrıca aşırı terleme durumunda taş çıkarılmalı ve kuru bir bez ile silinmelidir. Kullanılmadığı zamanlarda kapalı bir kutu içerisinde muhafaza edilmelidir. Tüm bu talimatlara uyulduğunda Boleyn kristallerini yıllarca kullanabilmek mümkündür.

Obsidyen Lav Taşı Choker
Wishlist 0
Continue Shopping