Kuvars grubunun saydam, opak ve cam benzeri versiyonlarda bulunabilen renksiz üyesi kristal kuvars, dünyanın birçok yerinde bulunan şifalı bir kristaldir. Kristal kuvars, kişinin denge sağlamasına ve odağını güçlendirmesine yardımcı olurken bulunduğu ortamdaki enerjiyi dengeleyip temizler.

Kristal kuvars metafizik olarak kuvvet ve gücün sembolüdür. Netlik, denge ve arınmayı sağlar. Kişinin enerjisini temizlediği için spiritüel anlamda güçlenmesine yardımcı olur. Kâinatın sonsuz gücünü temsil ettiği düşünüldüğünden antik çağlarda ve Orta Çağda krallar ve soyluların kılıçlarını kristal kuvars taşlarıyla süslerdi. Etraftaki negatif enerjiyi temizlemesinden dolayı taşıyan kişinin sezgilerini kuvvetlendirip üçüncü gözünü açtığına inanılır.

Fiziksel olarak bakıldığında özellikle sinir sistemiyle etkileşim içinde olan bu kristal, şifacı özellikleriyle yara, yanık, şiddetli ağrı ve migren gibi durumlarda kişinin acısını hafifletmek için kullanılır. Tırnak ve saç uzamasını da destekler.

Vücudumuzdaki bütün çakralarla etkileşim içinde bulunan kristal kuvarsın enerjisini aktive etmek için banyo suyuna koymak veya çakra bölgelerine yerleştirip meditasyon yapmak faydalı olacaktır.

Boleyn Crystal’in kristal kuvars ürünlerine beraber göz atalım:

kristal2
Kristal Kuvars Kolye Ice Leaf

Bir cevap yazın