Kuvars grubu taşları içerisinde yer alan kaplan gözü, kahverengi ve altın sarısı tonlarıyla özellikle takılarda rafine ve lüks bir görüntü yaymasının yanı sıra en şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Kaplan gözü, kişiyi birçok hastalığa ve negatif enerjiye karşı korurken sezgilerinin kuvvetlenmesinde de büyük rol oynar.

Kaplan gözünün tarihi antik çağlara kadar uzandığı bilinmektedir. Antik Mısır’da tanrı ve tanrıça heykellerinde kullanılan bu doğal taş, Antik Roma döneminde askerleri kötü enerjilerden koruyacağına inanıldığı için miğferlerin başına yerleştirilirdi.

Kaplan Gözünün Kullanım Amaçları

Kaplan gözü kişiye azim, denge, cesaret ve sezgisel yetenekleri arttırmada güç verirken motivasyon sağlar ve hem iç hem de dış huzuru ortaya çıkarmada destek olur. Bu taş aynı zamanda sakral çakra ile bağlantılıdır. Göbek deliğinden iki santim kadar aşağıya yerleştirdiğiniz bir kaplan gözü, sakral çakranızı aktive etmekte epey faydalı olacaktır. Öte yandan kaplan gözü ile meditasyon yapmak da kişiyi sezgisel anlamda kuvvetlendirir, aradığınız cevapları bulmanızda yardımcı olur.

Kaplan gözü mantığı ve cesareti yansıtır. Bu taş ile çalışmak yaratıcılık önündeki blokajları kaldırmakta faydalı olur. Duyguları ve zihni dengelerken, zekâ ve sezgileri keskinleştirir.

Kaplan gözü fiziksel olarak sindirim sistemiyle ilişkilidir. Astım hastalığına iyi gelir. Görme duyusunu hem fiziksel hem de içsel olarak güçlendirir. Olaylara daha net ve dengeli bakmayı sağlar.

Dünyanın birçok bölgesinde bulunan kaplan gözü, özellikle Güney Afrika, Avusturalya, Hindistan ve ABD topraklarında daha yaygındır.

Boleyn Crystal’in kaplan gözü ürünlerine beraber göz atalım:

Kaplangozu8
Kaplangözü Kolye – Power Eclipse
kaplangözüinci2
Kaplangözü & İnci Kolye
kaplangözüaura
Kaplangözü Kolye Aura de Courage

Bir cevap yazın