fbpx

Kristallerinizi renklerine göre ayırmak mümkün. Çünkü her renk sembolik olarak bir duyuya, bir çakraya gönderme yapar. Doğal taşınız hangi minerale ait olursa olsun temsil ettiği rengin enerjisi daim olur.

Siyah, kırmızı ve kahverengi kristaller toprak elementiyle ilişkilidir; topraklama ve köklenme gibi temel hayatta kalma dürtülerimizi için kullanılır.

Turuncu kristaller canlandırıcı ve enerji verici özelliklere sahiptir, aynı zamanda yaratıcılığı desteklemek ve artırmak için de kullanılır.

sitrin3.
Sitrin taşı kolye.

Sarı kristaller özgüven ve neşe verir dolayısıyla mutsuzluk veya korku anlarında kullanılması çok faydalıdır.

Yeşil kristaller, aşk meseleleriyle ilişkilidir Bu noktada yaygın olarak karşımıza çıkan pembe renk öz sevgi için daha uygundur. Yeşil kristaller aynı zamanda fiziksel olarak da dengeleyici bir özelliğe sahiptir.

Açık mavi kristaller iletişim ve ifade konularıyla ilişkilidir. Beyni harekete geçirerek dilsel ve zihinsel yetenekleri arttırmada önemli rol oynar. Aynı zamanda psişik güçleri geliştirmekte de çok faydalıdır.

Koyu mavi ve lacivert kristaller bilgi ile ilişkilidir. Sezgi ve büyük resmi görme konusunda çok faydalıdır. Negatif enerji, kaygı ve stresin yol açacağı olumsuzlukları ortadan kaldırır.

Mor kristaller etrafımızdaki enerjiyle bağlantı kurmamızı sağlar. Antik çağlarda tanrı ve tanrıçaların rengi olan mor, ilerleyen zamanlarda kraliyet ailelerini de temsil etmiştir. Dolayısıyla tanrı, tanrıça, evrensel ve üst benlik benzeri enerjilerle bağlantı kurmak için kullanılır.

ametistkayac
Ametist

Berrak kristaller dokusu gereği beyaz ışığı yansıtır. Dolayısıyla temizleme, arınma ritüellerinde kullanılır.

Beyaz kristaller de berrak kristaller gibi ışığı yansıtırlar yalnızca bunlar daha hassastır ve berrak kristallerle karşılaştırıldığında daha az etkilidir. Negatif enerjiden arındırmakta faydalıdır.

Renkli kristallerin etkileri, içerdiği mineral ve kristallerle ilişkilidir. Örneğin yeşil-gri renklerindeki labradorit kristali, sarı, mavi ve mor ışık saçan yapısıyla daha koyu mavi, lacivert ve mor renklerin özelliklerini gösterir.

Bir cevap yazın

Wishlist 0
Continue Shopping